ALC ÚČINNÝ SPALOVAČ TUKOV

ALC ÚČINNÝ SPALOVAČ TUKOV


V ďalšom článku rozoberieme na drobné spalovač tukov ALC od firmy SELF OMNINUTRITION. Autorom článku je michalPro – trainer, pro1training.sk.

Určite niektorí z Vás športovcov poznajú túto situáciu. Skončí sa zimné obdobie, zlepší sa počasie, jarná sezóna zaklope na dvere a položí zásadnú otázku: „Panáčik môj a čo si mi v zime robil, keď si sa takto krásne vypapkal ?“ Aj keď sa všetci určite udržiavate vo forme tréningom aj v zimnom období, nevyhnete sa zvýšeniu hmotnosti, tí ktorí áno klobúk dole. V zimnom období v tom lepšom prípade naberáme čistú svalovú hmotu, poprípade svalovú hmotu s tukom, alebo a hlavne samotný tuk. Chuť jesť v zimnom období je predsa len väčšia, čo má viacero dôvodov: chladné sychravé počasie, dlhé večery, sviatky, plná chladnička, koláčiky, dobroty atď. Zo svojich športových výkonov ste zvyknutý, že veľa kcal spálite, a tak si doprajete. Však čože, čo zjem, to aj spálim. No a tu nastáva kameň úrazu, štatisticky je v zimnom období tréningových hodín predsa len menej, teda rovnica nám nevychádza. Pri prvej jarnej aktivite zisťujeme, že  športový overal sa nám výrazne scvrkol a z vyšvihanej nízkoprofilovej pneumatiky na bavorák sa nám stala poriadna guma na traktor zetor. Ak patríte do tejto skupiny športovcov práve pre Vás je určený tento produkt.

Produkt ALC je výhodnejší hlavne pre vytrvalostných športovcov nakoľko účinnou látkou je Acetyl L-Carnitine. Predpokladám, že väčšina z Vás športuje aj s ambíciami, a v jarnej časti sezóny zaraďujete tréningové jednotky s vytrvalostným charakterom. Primárnym cieľom je pravdaže rozvoj trénovanosti v tréningovej zóne základnej vytrvalosti a sekundárnym bonusom je zníženie obsahu prebytočného telesného tuku v organizme. Práve tu je ideálny čas zaradiť ALC a podporiť tak metabolický proces nazývaný lypolíza.


POPIS PRODUKTU ALC

Jedná sa o pomerne nový suplement pri redukcii váhy a odbúravaní tuku. Nadobúda stále väčší rozmer. Účinnou látkou Acetyl L-Carnitine známy a tradičný spaľovač tuku v acetylovanej forme L-karnitínu. V tejto forme je obľúbený L-karnitín ešte účinnejší. Jedným z kľúčových využití acetyl L-karnitínu ako doplnku stravy je jeho schopnosť oxidovať mastné kyseliny (narušovať ich pevné väzby), čím napomáha telu zbaviť sa nežiaduceho tuku a efektívne ho spracovať ako využiteľnú energiu.ÚČINKY ACETYL L-CARNITINE

  • podporuje správnu mozgovú činnosť

  • znižuje depresiu

  • reguluje krvný tlak

  • znižuje cholesterol

  • mení tuky na využiteľnú energiu


Aj napriek tomu, že odborníci z preventívne.sk, alebo aj celosvetovo sú k acetyl L- carnitínu skeptický a viac - menej tvrdia, že jediným efektom suplementovania tejto látky je drahý moč, rozhodol som sa ho vyskúšať a podeliť sa s Vami o svoje poznatky.

METÓDA MINI ŠTÚDIE:

Ako tréner nie som zástancom diét,  invazívnych metód a extrémov , ktoré majú rýchle výsledky, no dlhodobo nie sú udržateľné. Vo svojej praxi som sa stretol s prípadmi, kde bol športovec totálne zničený keto – diétou a podobnými výdobytkami modernej doby, a preto som sa počas experimentu stravoval normálne. Môj bazálny metabolizmus na základe bioimpedančného merania vykazuje dennú spotrebu 1850 kcal. Keď prirátate bežné aktivity, tak v netréningový deň prijímam 2250 kcal. V tréningový deň zhruba 2250 + výdaj. Tu pozor ! neviem akým prístrojom pre vyhodnocovanie tréningového procesu disponujete, no presnosť výdaja kalórií Vám pravdivo ukáže len power meter, ktorý zaznamenáva reálny výkon a z toho ráta spotrebu kalórií. Spotreba kalórií podľa srdcovej frekvencie je orientačná, a treba systémom pokus - omyl nakalibrovať reálnu hodnotu. Pri kalibrácii tejto metódy Vám úplne postačí osobná váha, ktorá poskytne ihneď spätnú väzbu, buď v podobe príbytku alebo naopak úbytku telesnej hmotnosti. S nutrientami som natom nasledovne, tuky 1 g na kg hmotnosti z toho ½ omega 3, ½ omega 6, proteíny 1,8 g na kg hmotnosti, sacharidy 4 g komplexné ( sem rátam aj ovocie ). Tréningový proces som nemenil z pravidla som absolvoval 5 tréningových dní a 7 tréningových jednotiek. CCA 14 hod týždenne a niekedy menej. 5 x bola záťaž v aerobnom pásme + nejaké ANP intervaly a 2 x posilňovňa s vlastnou váhou. V pokuse som sledoval 7 týždňov dlhé obdobie. Dňa 26.03.2019 prišla hodina pravdy a bolo vykonané počiatočné bioimpedančné meranie. Ďalšie meranie som realizoval až na konci tohto 7 týždňového obdobia dňa 14.05.2019. ALC som suplementoval 3 tbl. denne. Dosiahnuté výsledky ma milo prekvapili.

VYSLEDKY:

obr1jpg

obr2jpg


ZÁVER:

Ako som spomínal výsledok mojej mini štúdie je veľmi zaujímavý, úbytok hmotnosti je 4,9 kg za 7 týždňov. Z 15,7 % tuku som sa dostal na 13,2 % čiže úbytok tuku je 2,5 %. Pravdaže ubudli aj nejaké svaly ale to len minimum, čo je pri chudnutí normálne. Môžem povedať, že počas užívania ALC som sa cítil veľmi dobre, svieži, čulý a schopný boja. Vo svojej kariére som vyskúšal veľa rôznych spaľovačov s množstvom iných účinných látok, kde som sa vôbec necítil dobre. Prevažná väčšina je založená na extraktoch z kofeínu, taurínu, synefrinu a podobných látok, čo pravdaže negatívne ovplyvňuje činnosť srdca, srdcovú frekvenciu a krvný tlak. ALC sa mi veľmi páčilo, je výborné, že pracovalo v tichosti a nemalo žiadny vplyv na činnosť srdca, srdcovú frekvenciu, dokonca hodnoty krvného tlaku boli pozitívne a ustálené. Počas pokusu som nenaznamenal žiadne nežiaduce účinky. Ak sa niekto rozhodol vymeniť zimnú pneumatiku za letnú, tak tento produkt mu odporúčam. ŠPEKOM KONIEC A ŠPORTU ZDAR !